Babrablog

  • Kötés, horgolás
  • Tű, cérna
  • Ceruza, toll, ecset
  • Papír, ragasztó
  • Gyöngy, drót
  • Ékszer
  • Ötlet
  • Rólam
Facebook

Keresés

Babrablog

Ha közeledik egy szülinap vagy névnap, karácsony vagy húsvét, anyák napja vagy évforduló, arra szöszölök valamit. Ha meglátok egy mintát, találok egy új anyagot, vagy szép színű fonalat, amit muszáj kipróbálni, akkor megint csak alkotni kell. Ez a felület egy afféle megjegyzésekkel tarkított személyes portfólió. Az elmúlt évek babrálmányai a facebook oldalamon végigböngészhetők.

Top 5

  1. Amigurumi Minyon - mintával
  2. Tavaszi projekt: Hímzett tojások II.
  3. Magic Summer - avagy az éves együtthorgolás
  4. Csajos horgolmányok
  5. Sujtás ékszerek - 1. rész

Címkék

amigurumi (8) ceruzatollecset (3) ékszer (6) gyöngydrót (1) hímzés (4) hőmérséklet takaró (4) horgolás (13) húsvét (2) húsvéti tojás (2) karácsony (1) kiegészítő (1) kokárda (1) kötéshorgolás (20) lakás (3) macska (2) minta (2) nagyinégyzet (6) ötlet (12) rajz (1) rólam (1) sraffír (1) sujtás (4) tojás díszítés (2) tűcérna (8)

Archívum

  • 2020 április (1)
  • 2019 szeptember (1)
  • 2019 július (1)
  • 2019 április (2)
  • 2019 január (1)
  • 2018 december (1)
  • 2018 október (1)
  • 2018 szeptember (1)
  • 2018 június (1)
  • 2018 március (4)
  • 2016 április (2)
  • 2016 február (2)
  • Tovább...

Linkek

  • A Másik blog: Olvasoproba 2015
  • Babrablog a facebookon

Blogajánló

Van új a nap alatt – Beszámoló az idei i3 Szakkiállításról, 1. rész Ha valaki szeretne naprakész lenni azt illetően, mik a legfontosabb aktualitások és újdonságok az írószerek, irodaszerek és iskolaszerek hazai és nemzetközi piacán, annak nem feltétlenül kell külföldre utaznia, hiszen március végén immár hetedik alkalommal rendezték meg Budapesten az i3… szinesotletek.blog.hu
blog.hu
Babraságok A Nagy Napra (II)

Babraságok A Nagy Napra (II)

›
Babraságok A Nagy Napra (II)

Avagy hogyan csináltuk mi a DIY esküvőt? - 2. lélegzet

2018/3/17 : gy.e Szólj hozzá!

Íme, az esküvői DIY bejegyzés második lélegzete. A múlt heti írásban szó volt arról, hogy hogyan jutottunk el a lánykéréstől a dekor fő motívumának és színeinek megálmodásáig. Ebben a részben a nagyipari-kézműveskedős rész leírása következik.

Papírdekor

A következő feladat a köszönőajándékok elkészítése volt. A vőlegény ezen a ponton volt leginkább elemében. Olyasmit szerettünk volna csinálni, ami személyes, csak ránk jellemző, és valamelyes értéket közvetít. Mivel mindenki tudja rólunk, hogy grafománok vagyunk, ráadásul imádunk enni és főzni, és ezt rendszeresen dokumentáljuk is, végül egy kis könyvecskét állítottunk össze, kapcsolatunk eddigi történetét elmesélve, a történetekhez kapcsolódó kedvenc receptjeinket beletűzve. Ennek a a digitális munkálatait ugyancsak én végeztem, a szöveg közös megalkotása után mondhatni, alig volt már dolgom vele: a betűtípus a meghívó miatt adott volt, a grafikus elemeket (amiket a gömböcök ihlettek) szintén átmentettük a meghívóról, és a jegyesfotózásunkon készült szuper képeket is fel tudtuk használni.
Utána jött az újabb közös erőfeszítés: papír beszerzés (sötét pezsgő dekorkarton), nyomtatás, és ezen a ponton derítette ki leleményes párom, hogy ha szépen kérjük, fel is vágják nekünk az anyagot. Így a füzetek fűzési munkálatai már csak két estét vettek igénybe.

eniko_akos_488.jpgLullaby Photography

Véghajrás programok voltak, de ilyen előzmények után karikacsapás szerűen mentek: a menü és ültetőkártyák, valamint asztalszámozások elkészítése. Azonos design megtöltése új tartalommal.

Befőttek, üvegek, pacsik

Az esküvő előtti utolsó hónapban került sor a már említett esküvői workshopokra, amik alkalmából barátnők gyűltek kis lakásunkba, és hatalmas segítséget nyújtottak az apró de nélkülözhetetlen sorozatgyártási munkálatokban.
A gömbik mellett ekkor készültek el a vázák, mécsestartók, asztali tájékoztatók és a pacsik.

Kezdem a pacsikkal, ha már így a semmiből bedobtam a témát.
Nem szeretjük az emlékkönyveket, időkapszulákat. (Másokéba azért általában írunk.) De nem akartunk minden hagyományt kidobni a kukába, így próbáltunk erre is kitalálni valami mást. Láttam egyszer egy képet, hogy egy iskolai osztály jókívánságait úgy közvetítette, hogy mindenki körberajzolta a kezét, kivágta, kidekorálta, aláírta. Nekünk ez a dolog eléggé megtetszett, de nehezen tudtam elképzelni a családjaink egyes tagjairól, hogy a leves és a főétel között nekiáll körberajzolni a kezét, és kivágni. Így készítettünk a párommal egy-egy sablont a tenyerünkről, a sablonokat kivágtuk, vettünk színes, mintás és fehér kartont. A banda pedig elkészített a sablonok alapján rengeteg pacsit, amire a vendégnek már csak rá kellett írnia mondandóját, beletűzni egy szívószálba, és mehetett a vázába.


Kép: innen
Perpill dobozokból élünk, és nem találtam meg a Pacsicsokrot, hogy befotózzam, és a fotósunk sem készített róla képet. Amíg ezt a hiányt nem pótolom, kaptok cicapacsit. 

És egy ugrással máris a befőtteknél tartunk. A "mi kerüljön az asztalokra?"-kérdésre a következő választ adtuk: vázák virágokkal (fehér liziantusz, rezgő és sok-sok zöld, ellenpontozandó a teríték bordóit), mécsesek. Mibe rakjuk a virágokat és mécseseket? Befőttes üvegekbe. Simán csak úgy? Nem csak úgy, hanem a meghívóról már ismert natúr csipkeszalaggal, és egy-egy zöld vagy bordó masnival feldíszítve. Segítő kezek és egy teljesen alap univerzális ragasztóval elkészült a teljes készlet körülbelül negyven perc alatt.

eniko_akos_494.jpgLullaby Photography

Ennél kicsit "parább" volt a menükártyák üvegre és asztalszámok hurkapálcára ragasztása, mert voltam olyan érzéketlen, hogy nem nyomtattam plusz példányokat, így a hibázásra lehetőség sem volt. Én jobban bíztam a segítő kezekben, mint a tulajdonosaik, és nekem lett igazam. :)

eniko_akos_487.jpgLullaby Photography

Masnik és táblák

Hátra volt még a templom-díszítés kérdése. Nem terveztük túlzásba vinni, inkább csak jelzésértékűen. Így aztán minden padnak a "vonuló-folyosó" felőli végére került egy-egy nagy fehér tüll masni, zöld vagy bordó kis szalag-masnival, rezgőcsokorral. Az asztalokra fehér lizi és rezgő csokrok kerültek, és a bejárat mellé kiraktunk egy táblát, melyen megkértük az ismerőseinket, hogy légyszi, ne fotózzanak (megjegyzés: alapvetően a fotósunknak tudtunk örömet szerezni ezzel a kellékkel, mikor neki ajándékoztuk).
Két tájékoztató tábla készült a vacsorahelyszínre is, útbaigazítási célzattal, ezeket utóbb a lakásunkban tudjuk hasznosítani üzenőtáblaként. A három tábla elkészítéséhez 3 db antikolt hatású képkeretre, egy adag táblafestékre, és egy krétafilcre volt szükség. A képkeretekből az üveglapot félreraktam, a fa táblát átdörzsöltem csiszolóval, és egy rétegben lefestettem. (Tipp: Én a közepes kiszerelést vettem táblafestékből, kb. az egytizedét használtam fel, úgyhogy ha csak ennyire kellene az embernek, elég a legkisebb üveg, amit a hobbiboltban adnak.) Száradás után mehetett is rá a szöveg.

eniko_akos_307.jpgLullaby Photography 

Köszönöm mindenkinek, aki eddig a pontig velem volt. :) Ha kíváncsiak vagytok az esküvői ékszereim elkészítésének körülményeire, és arra, hogy mi nem fért bele az időnkbe, kattintsatok rá a pár nap múlva érkező, befejező bejegyzésre.

Ha pedig az előző kapcsolódó írás maradt volna ki, ide kattintva tudjátok elolvasni.

Puszi,
E

 

A bejegyzés-sorozat befejező részét itt tudjátok elolvasni.

Facebook Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • Sujtás-kollekció 2019 Sujtás-kollekció 2019
  • Sujtás ékszerek - 2. rész Sujtás ékszerek - 2. rész
  • Sujtás ékszerek - 1. rész Sujtás ékszerek - 1. rész
  • Magic Summer - avagy az éves együtthorgolás Magic Summer - avagy az éves együtthorgolás
  • Pici maci egy kicsi lánynak Pici maci egy kicsi lánynak

A bejegyzés trackback címe:

https://babrasagok.blog.hu/api/trackback/id/tr7613709906

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
Dashboard